2020 Royal Bikes Port Campbell to Warrnambool Handicap

Result

Elapsed Time/Gap
1. 100 Desmond LANE (Warrnambool) 1h58:43 1h58:43
2. 89 John PEARSON (Camperdown) 1h58:43 +0
3. 88 Bryce MORDEN (Camperdown) 1h58:43 +0
4. 98 Jeffrey MCLEAN (Port Fairy) 1h58:43 +0
5. 91 Tony PRYTZ (Colac) 1h58:43 +0
6. 99 Laurie PALTRIDGE (Port Fairy) 1h58:43 +0
7. 92 Steph HIBBURT (Ballarat / Sebastopol) 1h58:47 +4
8. 93 Erin BERTRAM (Geelong) 1h59:43 +1:00
9. 97 Matthew STEVENS (Port Fairy) 2h00:32 +1:49
10. 55 Gavin O'BRIEN (Colac) 1h46:04 +6:21
11. 60 David BRYANT (Mt Gambier) 1h46:04 +6:21
12. 61 Matthew OPPERMAN (Mt Gambier) 1h46:04 +6:21
13. 54 Shaun THOMPSON (Colac) 1h46:04 +6:21
14. 75 Scott KEATING (Ballarat / Sebastopol) 1h55:04 +6:21
15. 74 Robert HIBBURT (Footscray) 1h55:04 +6:21
16. 58 Daniel BISHOP (Blackburn) 1h46:04 +6:21
17. 57 Rohan GARFOOT (Hamilton) 1h46:04 +6:21
18. 49 Alistair TUNE (Camperdown) 1h46:04 +6:21
19. 59 James BURT (Mornington) 1h46:04 +6:21
20. 78 Daryl SUTER (Geelong) 1h55:15 +6:32
21. 80 John HASOURAS (Preston) 1h55:19 +6:36
22. 82 Andrew HURLEY (Port Fairy) 1h55:21 +6:38
23. 87 Juliette HADDOW (Warragul) 1h55:23 +6:40
24. 69 Anthony HABERFIELD (Warrnambool) 1h46:36 +6:53
25. 62 Paul BEARD (Port Fairy) 1h47:00 +7:17
26. 83 Clinton PERRY (Port Fairy) 1h56:23 +7:40
27. 79 Joel BERTRAM (Geelong) 1h56:24 +7:41
28. 48 Todd BAXTER (Camperdown) 1h47:39 +7:56
29. 76 Robert SUTER (Eastern Cycling) 1h56:50 +8:07
30. 44 Noah MORTON (Warrnambool) 1h43:57 +8:14
31. 34 Bailey MCDONALD (Camperdown) 1h43:57 +8:14
32. 36 Stinus KAEMPE (Carnegie Caulfield) 1h43:57 +8:14
33. 40 Timothy REDDICK (Port Fairy) 1h44:05 +8:22
34. 32 Riley HELMORE (Camperdown) 1h44:09 +8:26
35. 37 Jason KENNETT (Footscray) 1h44:27 +8:44
36. 46 Wayne COLLINS (Warrnambool) 1h44:34 +8:51
37. 41 Darrin JONES (Port Fairy) 1h44:34 +8:51
38. 39 Scott KRUGER (Hamilton) 1h44:45 +9:02
39. 38 Christopher EICHLER (Hamilton) 1h44:50 +9:07
40. 30 Callum HOPKINS (Blackburn) 1h44:52 +9:09
41. 43 Scott BROWN (Sunbury) 1h44:52 +9:09
42. 31 Fergus FITZWATER (Brunswick) 1h44:53 +9:10
43. 29 Julian O'LOUGHLIN (Geelong) 1h44:57 +9:14
44. 42 David OGILVIE 1h45:19 +9:36
45. 53 Louis O'CALLAGHAN (Port Fairy) 1h50:07 +10:24
46. 95 Brianna SAMUHEL (Parklife) 2h09:07 +10:24
47. 73 Samuel DENNIS (Warrnambool) 1h50:07 +10:24
48. 96 Luke PRETLOVE (Ararat & District) 2h09:07 +10:24
49. 50 James THOMAS (Carnegie Caulfield) 1h50:32 +10:49
50. 66 James LAKE (St Kilda) 1h50:32 +10:49
51. 101 Tim CHADWICK (St Kilda) 1h59:54 +11:11
52. 68 Aaron NASH (Warragul) 1h51:17 +11:34
53. 22 Shaun KING (Port Fairy) 1h42:05 +12:22
54. 25 Cameron HALES (St Kilda) 1h42:05 +12:22
55. 27 Jake HALLYBURTON (Warragul) 1h42:08 +12:25
56. 16 Louis PERRIMAN (Ballarat / Sebastopol) 1h42:08 +12:25
57. 24 Matt BURCHELL (Port Fairy) 1h42:13 +12:30
58. 26 Wade WALLACE (St Kilda) 1h42:13 +12:30
59. 84 Cameron FAIRBROTHER (Port Fairy) 2h01:44 +13:01
60. 81 Jayce DUFTY (Port Fairy) 2h01:44 +13:01
61. 17 Tom NICOLSON (Bendigo & District) 1h42:53 +13:10
62. 11 John WATKINSON (Port Fairy) 1h39:01 +13:18
63. 1 Tim CANNY (Ballarat / Sebastopol) 1h39:01 +13:18
64. 3 Jackson HADDEN (Bendigo & District) 1h39:01 +13:18
65. 13 James PAGE (St Kilda) 1h39:01 +13:18
66. 4 Callum MIRTSCHIN (Hamilton) 1h39:05 +13:22
67. 9 Andy SAMPSON (Hawthorn) 1h39:05 +13:22
68. 8 Daniel O'MALLEY (Hawthorne) 1h39:05 +13:22
69. 18 Andrew POWNCEBY (Colac) 1h43:12 +13:29
70. 71 Sean TAYLOR (Warrnambool) 1h53:17 +13:34
71. 65 Peter CANNY (St Kilda) 1h53:17 +13:34
72. 15 Tony GIULIANO (Brunswick) 1h39:23 +13:40
73. 19 Gerard ZAMMIT (Footscray) 1h43:34 +13:51
74. 14 Allan IACUONE (St Kilda) 1h39:34 +13:51
75. 35 Scott BLADE (Carnegie Caulfield) 1h49:38 +13:55
76. 20 Will THOMAS (Hawthorn) 1h44:02 +14:19
77. 10 Nicholas KIDMAN (Mt Gambier) 1h40:10 +14:27
78. 12 Daniel LEHMANN (Portland) 1h40:33 +14:50
79. 5 Christopher KENNETT (Hamilton) 1h43:32 +17:49
80. 52 Sam PENDERGAST (Coburg) 1h59:10 +19:27
81. 45 Justin VINCENT (Warrnambool) 1h55:44 +20:01
82. 6 Matt CONVERY (Hawthorn) 1h46:12 +20:29
83. 2 Craig LEE (Ballarat / Sebastopol) 1h46:13 +20:30
84. 64 Chris HARROD (Southern Masters) 2h04:38 +24:55
85. 86 Michelle FERRIS (Southern Cross) 2h14:49 +26:06
86. 28 Lachlan SKINNER (Warragul) 1h57:29 +27:46
87. 72 Jon KIMBERLEY (Warrnambool) 2h07:29 +27:46
88. 63 Ray LE BUSQUE (Southern Masters) 2h07:29 +27:46
89. 33 Tom COLE (Camperdown) 2h03:31 +27:48
90. 21 Ruben DE SILVA-SMITH (Bendigo & District) 2h02:07 +32:24
91. 85 Martin HOUSTON (Port Fairy) 2h26:58 +38:15
dnf 67 Chi MA (St Kilda)
dnf 70 Joshua MOULTON (Warrnambool)
dnf 77 Luke GRINTER (Geelong)
dnf 90 Grace MENNEN (Carnegie Caulfield)
dnf 94 Spek PEAKE (Mt Gambier)
dns 7 Zachary KELLY (Hawthorn)
dns 23 Jay PHILLPOTTS (Port Fairy)
dns 47 Lucia AZZOPARDI (Brunswick)
dns 51 Craig FRY (Carnegie Caulfield)
dns 56 Jesse CROPLEY (Geelong & Surf Coast)